Koszulka Nissan GT-R R35 w sklepie Ultime

Koszulka Slammed Nissan GT-R R35 dostępna w sklepie Ultime

Nissan GT-R to samo w sobie piękne auto, ale R35 z dobrym kołem, które z pomocą zestawu air ride idealnie wypełnia przepastne nadkola leżącej na ziemi karoserii… to całkiem inny 'level’.

Kliknij i zobacz koszulkę w sklepie Ultime

pro gtr pion

Dlaczego powstała koszulka Nissan GT-R?

Nissan GT-R R35 stał się legendą już w momencie premiery, bo niezwykle rzadko spotyka się 'cywilny’ samochód, którym najspokojniej w świecie można pogonić po torze egzotyki pokroju Ferrari.

GT-R łączy w sobie dwa światy. Z jednej strony to duże i dosyć ciężkie auto, którym na miękkich skórach może wygodnie podróżować rodzina 2+2, bujając się przy tym w rytm muzyki sączącej się z zestawu audio firmy BOSE.

Nissan-Skyline-GT-R

Z drugiej strony to napakowany elektroniką mięśniak, który parametrami i właściwościami jezdnymi może konkurować ze światową czołówką – od powiedzmy bardziej przyziemnego Porsche 911 i Audi R8, po tak ekskluzywne maszyny jak McLaren MP4-12C, Ferrari 458 Italia czy Lamborghini Huracan.

GT-R to prawdziwe dzieło japońskiej inżynierii. Pod maską siedzi ręcznie składane, podwójnie doładowane 3.8 litra w układzie V6, generujące zawrotne 545KM. Moc przenoszona jest na wszystkie 4 koła przez 6-biegową dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów, która z uwagi na rozłożenie środka ciężkości umieszczona została z tyłu samochodu.

Nissan_GT-R_Cutmodel_01

Z pomocą procedury startu Nissan rozpędza się do 100km/h w 2.9 sekundy, a wyścig na 1/4 mili zalicza w 11 sekund czym z buta wchodzi w przedział zarezerwowany dla aut kosztujących dwa razy tyle co GT-R.

Pomimo swojej niemałej wagi GT-R świetnie się prowadzi. To znowu nie tylko zasługa mechaniki, ale też elektroniki i bardzo dobrego wystrojenia zawieszenia. Warto przypomnieć, że to właśnie podczas torowej zabawy R35, pojawiające się przeciążenia popsuły prowadzącemu Top Gear szyję.

Gdyby komuś było mało, to oczywiście GT-R jest również dostępny w wersji NISMO z utwardzonym zawieszeniem i 600 KM pod pedałem gazu.

Ciekawostka: komunikaty wyświetlane na wkomponowanym w deskę rozdzielczą ekranie GT-R’a, zostały zaprojektowane we współpracy z Polyphony Digital – twórcami gry Gran Turismo.

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top