Koszulka Civic Type R FN2

Koszulka Civic Type R dostępna w sklepie Ultime

FN2 czyli Civic Type R 'UFO’ po raz pierwszy pojawia się w naszej kolekcji. Był już Civic Si – oznaczone symbolem FG2 USDMowe coupe, ale prócz tego żaden krewniak Type R nie zagościł na tle koszulki.

Musimy to szybko naprawić więc możecie być pewni, że do końca roku zobaczycie jeszcze nowe koszulki z Civic Type-R ep3 i Type-R fk2.
W kolejce czeka również EOS, Subaru i może coś spod znaku Opla? Macie propozycje to piszcie śmiało!

Kliknij i zobacz koszulkę w sklepie Ultime

koszulka civic type r pion

Dlaczego powstała koszulka Civic Type R?

Bo czerwony emblemat Type R już od dawna przyspiesza bicie serca każdego fana Hondy, a za takich się uważamy. Lżejsze, ładniejsze, twardsze i szybsze niż cywilny model, a do tego dźwięk silnika po zapięciu VTECa. Chociaż pierwszą Hondą Type R był NSX, to i tak każdy kojarzy to oznaczenie z modelem Civic.

Koszulka Civic Type R FN2 ukazuje sylwetkę CTR’a, którego produkcja rozpoczęła się w 2007 roku, następcę cieszącego się doskonałą opinią modelu EP3.

FN2 jest usportowioną wersją Civica hatchback VIII generacji. Sylwetka i design wnętrza tego modelu miał tyle samo zwolenników co przeciwników – jednym podobała się futurystyczna deska rozdzielcza i nieco kosmicznie wyglądająca karoseria, drugich zaś przyprawiała o odruch wymiotny. Ja osobiście pozostałem po środku, nowy Civic mnie nie zachwycił, ale uważałem go za dużo ładniejszy od VII generacji, która to w cywilnej wersji przypominała mi wózek na zakupy.

Pod maską FN2 zasiadł praktycznie ten sam silnik co w EP3 – 2 litry, 2 wałki i system zmiennych faz rozrządu i-VTEC. Moc w porównaniu do poprzedniego modelu wzrosła o oszałamiający 1 KM, ze 197 do 198KM. Praktycznie identyczna pozostała również skrzynia biegów, skrócono jedynie nieco bardziej 6-sty bieg.

Sportowe UFO pozostało równie szybkie co jego poprzednik, ale było to za mało dla fanów serii, którzy spodziewali się lżejszego i szybszego auta. Niemniej jednak to dalej szybkie auto, a jego sylwetka zestarzała się jak dobre wino i obecnie zamiast szokować, zdobywa nowych fanów.

Shopping Cart
Przewiń do góry