Toyota Supra z Fast & Furious na sprzedaż

Chcesz kupić starą toyotę za chore pieniądze?
Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – już 18 czerwca dom aukcyjny Barrett-Jackson wystawi na sprzedaż najbardziej rozpoznawalną Suprę w historii.

Pomarańczowa Toyota pojawiła się w świadomości fanów tuningu w 2001 dzięki filmowi Szybcy i Wściekli i dzisiaj ciężko znaleźć kogoś kto nie pamięta Briana O’Connera i jego pomarańczowej Toyoty Supry.

Suprę Fast &Furious ’ można z pewnością uznać za współwinną dzisiejszych cen tego samochodu i współtwórcę kultu jakim darzy się go w środowisku. Fenomenu Supry Briana nie przykrył nawet jego srebrny r34 z drugiej części filmu o reszcie samochodów użytych we franczyzie nawet nie wspominając.

Z informacji opublikowanych za pośrednictwem domu aukcyjnego wynika, że licytowany egzemplarz pojawił się w wielu ujęciach filmu, w tym zdjęciach ukazujących wnętrze. Ciekawostką jest fakt,  że auto wyposażone jest w czterobiegowy automat,  który w filmie udaje skrzynię manualną. Widzimy jak Brian zmienia biegi choć *podobno przy dokładnym odłsuchu można zauważyć, że dźwięk oddaje pracę automatu. 

paul walker fast furious supra na sprzedaż

W przeszłości auto zmieniło też wygląd na potrzeby 2 Fast 2 Furious ale po zakończeniu produkcji szybko wróciło do swojej pierwotnej konfiguracji: maska TRD, ospojlerowanie Bomex, skrzydło APR , felgi Dazz Motorsport, pomarańczowy kolor z palety Lamborghini i charakterystyczne boczne zdobienia.

Pod maską fabryczne 2JZ-GTE – uturbione rzędowe sześć cylindrów generujące 320KM, więc nowy właściciel będzie mógł szybko wrócić do domu z premiery F9, tym bardziej jeśli wyjdzie w połowie projekcji…

Szczegóły aukcji:
https://www.barrett-jackson.com

SZUKASZ KOSZULKI W TYM STYLU?

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top