Shayton Equilibrium – supercar ze Słowenii

SHAYTON EQUILIBRIUM

Każdy chciałby budować super samochody, wystarczy zobaczyć jaki rarytas dla miłośników rzadkich, drogich i szybkich samochodów przygotowują Słoweńcy.

shayton equilibrium shayton equilibrium shayton equilibrium

Pod maską ma zasiąść V12 zdolne wygenerować ponad 1000 koni mechanicznych. Zastosowanie tytanu i carbonu ma pozwolić na obniżenie wagi samochodu do 1200 kg, dzięki czemu pierwsza setka ma pojawić się na liczniku już w 2.9 sekundy, a maksymalna prędkość dobić do 400 km/h.

Z tą mocą, takim wyglądem i zapowiadaną ceną Shayton mógłby stanowić bezpośrednią konkurencję dla Bugatti Veyron.

shayton equilibrium

Nie można oprzeć się wrażeniu, że zaprojektowana przez Słoweńców karoseria przypomina nieco połączenie Zondy i Maserati mc12, wpływ Zondy widać szczególnie we wnętrzu samochodu. Niemniej jednak wygląda to wszystko bardzo dobrze.

Auto ma kosztować milion euro, a przewidziana produkcja ma być ograniczona do 20 sztuk, z czego część została już zarezerwowana.

Brzmi za dobrze?

Może dlatego, że w rzeczywistości to tylko kolejny śmiały projekt, który nigdy nie wyjdzie poza deskę kreślarską. Prawda jest taka, że 'internety’ nakręciły dobry fejm projektowi super samochodu, za którego budowę miałaby odpowiadać mała agencja kreatywna ze Słowenii.

Kreatywności na pewno nie można im odmówić, kosztem kilku dobrych wizualizacji i prostej strony internetowej zyskali kampanię reklamową o której inni mogą tylko pomarzyć.

Więcej na shayton.eu

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top