Nissan 400Z – Fairlady Z przyłapana podczas testów

nissan 400z

Nissan 400Z w pełnym kamuflażu został przyłapany podczas jazd testowych w Colorado. Wygląda na to, że Nissan na poważnie zabrał się za temat nowej Fairlady Z i zapowiadana premiera zbliża się dużymi krokami. 

Dziwi trochę maskowanie bo już jakiś czas temu do sieci wyciekły zdjęcia i film przedstawiające produkcyjną wersję samochodu. Każdy kto choć trochę interesuje się tematem wie doskonale jak prezentuje się nowy Nissan 400Z. Nawet pas taśmy maskującej pozornie dzielący grill na dwie części, nie zamiesza raczej w głowach.

 

 

Zresztą według obietnic producenta produkcyjny Nissan 400Z  ma być  bardzo zbliżony do zaprezentowanego w ubiegłym roku prototypu i całe szczęście wszystko zdaje się to potwierdzać. Design nadwozia nawiązuje do klasycznych sportowych Nissanów. Przednie reflektory przywodzą na myśl Datsuna 240z, tył wygląda na inspirowany 300ZX, a linia nadwozia przypomina 350/370Z.

 

 

Na ten moment nie wiadomo niestety jaki silnik znajdzie się pod maską nowej Zetki. Krążą plotki o trzylitrowym V6 bi-turbo, które według internetowych specjalistów miałoby legitymować się mocą na poziomie 450KM.

Z takimi parametrami i wyglądem przypominającym dobrze zrobiony restomod kilku klasyków w jednym, nowy Nissan 400Z może stanowić dobrą alternatywę dla nieco przebajerzonej wizualnie i „niemieckiej” w oczach wielu sympatyków  Supry.

 

NISSAN 400Z

Photo: www.newnissanz.com
Sprawdź jakie koszulki z nissanem mamy w naszym sklepie

SZUKASZ KOSZULKI W TYM STYLU?

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top