Jeep Hot Rod by Randy Ellis

Jeep Hot Rod!

To proste zdanie zdenerwuje zarówno wielbicieli taplania się w błocie, jak i fanów klasycznych Hot Rodów, ale tak właśnie wygląda auto tunera zakochanego w amerykańskich Jeepach, który postanowił zbudować sobie hot roda.

Projekt trwał zaledwie pięć tygodni, a jego autorem jest Randy Ellis, właściciel firmy Ellis Design.

jeep hot rod 01

Prace rozpoczął od zbudowania customowej ramy, na której osadził elementy układu jezdnego zapożyczone z pickupa Chevroleta raz układ hamulcowy z półciężarówki GM. Z pickupa GM przeszczepiono również silnik wraz z 3-biegową automatyczną skrzynią.

Do kompletu dołączył zestaw air ride na poduszkach Air Lift i amortyzatory KYB.

Układ kierowniczy to prawdziwy powrót do korzeni. Randy zrezygnował z normalnej przekładni kierowniczej i zastosował patent często spotykany właśnie w hot rodach – przekładnia znajduje się pod deską rozdzielczą i jest połączona ze zwrotnicą za pomocą wystającej z lewej strony karoserii prowadnicy.

Karoseria chociaż na pierwszy rzut oka wygląda jak pocięty oryginał, to jest jedynie jego kopią z włókna szklanego. Położenie auta na ziemi i całkowicie customowa rama wymagałaby takich przeróbek oryginalnego Jeepa, że łatwiej i taniej było wykonać nową karoserię. Dzięki temu też żaden klasyczny Jeep nie ucierpiał podczas tworzenia tego projektu.

Oryginalny jest za to grill i przerobiona rama przedniej szyby. Oba elementy pochodzą z produkowanego w 1945 roku Jeep’a CJ-2A.

Podsumowując musimy napisać o jeszcze jednej ważnej sprawie. Ten projekt to nie żaden auto-pomnik wożony po zlotach w zamkniętej naczepie. To w pełni sprawne auto, które wszystkie eventy odwiedza na własnych kołach, a w wolnym czasie służy do weekendowych wypadów i szaleństw po tych bardziej płaskich bezdrożach.

jeep hot rod 03 jeep hot rod 04 jeep hot rod 05 jeep hot rod 06 jeep hot rod 07 jeep hot rod 08 jeep hot rod 09 jeep hot rod 10 jeep hot rod 11 jeep hot rod 12 jeep hot rod 13

 

Shopping Cart
Scroll to Top
Scroll to Top