Co planuje mistrz Drift Open?

Choć mamy dopiero luty, czyli środek zimy, której niestety nie widać dookoła, to co poniektórzy są już myślami na rozpoczęciu sezonu driftingowego w Polsce.

Pewnie większość z Was nie może się doczekać pięknych, słonecznych dni, obiektów na których będzie panowała niesamowita atmosfera, do naszych uszu będzie dobiegał piękny ryk silników, a dookoła unosił się będzie zapach spalonej gumy. To wszystko już za niedługo, dlatego już dziś zapytaliśmy obecnego mistrza ligi DRIFT OPEN – Pawła Korpulińskiego o to, co planuje w tym nadchodzącym sezonie.

driftopen_wyrazow2015_163

Jaki miał dla Ciebie przebieg ubiegłoroczny sezon?

Sezon 2015 był dla mnie pierwszym sezonem w nowym aucie i tak na prawdę pierwszym sezonem, gdzie systematycznie brałem udział w zawodach. Rok ten zaliczam do bardzo udanych, nowo zbudowany samochód sprawował się bardzo dobrze, a ja jako kierowca szybko zacząłem się dogadywać z nową maszyną.

Gdzie startowałeś?

W tym roku brałem udział w kilku seriach driftingowych: przejechałem bokiem wszystkie rundy serii DRIFT OPEN oraz Driftingowych Mistrzostw Szwecji DRIFT SM. Startowałem również w 3 rundach Driftingowego Pucharu Bałtyku, 1 rundzie King of Europe oraz 1 rundzie organizowanej przez Drift Masters GP wspólnie z Drift Allstars.

Co myślisz o serii DRIFT OPEN?

Bardzo miło wspominam wszystkie rundy DRIFT OPEN, gdzie panuje niepowtarzalna atmosfera. W tym roku organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali na prawdę zróżnicowane trasy na poszczególne rundy całego cyklu. Z tegorocznych zawodów najbardziej podobał mi się obiekt Autodrom Brno u naszych południowych sąsiadów, gdzie miała miejsce finałowa runda serii. Bardzo szybki tor na którym moc auta i dobry dobór opon miał ogromne znaczenie. Dla mnie były to idealne warunki i jeździło mi się świetnie, Mam nadzieję, że będę miał szanse na ponowne odwiedzenie tego toru w przyszłym sezonie.

Czy powrócisz na zawody DRIFT OPEN w tym roku? 

Tak, jak najbardziej.

Wspomniałeś o Driftingowych Mistrzostwach Szwecji. Możesz nam coś więcej opowiedzieć o startach w tamtej lidze?

Starty w Driftingowych Mistrzostwach Szwecji były jednocześnie moim debiutem w tej lidze. Przejechałem tam wszystkie 4 rundy, z czego na drugiej i trzeciej rundzie zająłem odpowiednio czwarte i trzecie miejsce. Tory w Szwecji są świetne, rundy odbywały się zarówno na wolnych jak i szybkich torach, więc bardzo ważna była wszechstronność zawodników. Pogoda często płatała figle podczas trwania zawodów. Dosłownie w kilka minut warunki z typowo letnich, ze słońcem, potrafiły zmienić się w ulewę która powodowała że po asfalcie płynęła woda utrudniając zawodnikom jazdę.

Gdzie planujesz starty w najbliższym sezonie?

W tym sezonie tak jak w ubiegłym planuję wystartować w polskiej lidze DRIFT OPEN i Drift Masters GP. Ponadto planuję połączyć starty w Polsce z startami w Szwecji. Tam również jak w ubiegłym roku wystartuję w Driftingowych Mistrzostwach Szwecji.

Co z samochodem? Jakieś modyfikacje?

Sezon zakończyłem startem w DMGP, po nim samochód został rozłożony i aktualnie przechodzi pewne modyfikacje. Nie chce zdradzać za dużo ale ci, którzy śledzą moje poczynania wiedzą, że na pewno będzie troszkę więcej mocy niż w tym sezonie (było: 610KM/700Nm). Będziemy również dążyć do poprawienia trakcyjności auta, między innymi poprzez delikatnie inne rozłożenie masy.

Czym zajmujesz się na co dzień? 

Na co dzień jestem studentem, mieszkam i studiuję w Szwecji. Interesuję się szeroko pojętą motoryzacją. Motoryzacja i motorsport to coś przy czym się wychowałem i praktycznie wokół tego kręci się całe moje życie.

Cel na najbliższy sezon?

Celem są dobre wyniki i oczywiście żeby samochód był niezawodny.

Dziękujemy Pawłowi za poświęcony czas na odpowiedzenie na kilka pytań i życzymy dalszych sukcesów w nowym sezonie oraz zapraszamy na zawody z cyklu DRIFT OPEN.

driftopen_wyrazow2015_139

Sukcesy w 2015 roku:

– DRIFT OPEN Klasyfikacja generalna sezonu – 1 miejsce
– DRIFT OPEN Runda I Toruń – Nagroda za najlepszy przejazd w parze
– DRIFT OPEN Runda III Wyrazów – 2 miejsce
– DRIFT OPEN Runda V Krzywa – 2 miejsce (2 miejsce w kwalifikacjach)
– DRIFT OPEN Runda VI Brno – 1 miejsce oraz nagroda za najlepszy przejazd w parze
– CZECH DRIFT SERIES Brno – 2 miejsce
– DRIFTINGOWE MISTRZOSTWA SZWECJI Runda 2 Gellerasen – 4 miejsce
– DRIFTINGOWE MISTRZOSTWA SZWECJI Runda 3 Sundsvall – 3 miejsce
– DRIFTINGOWY PUCHAR BAŁTYKU Runda 2 – 1 miejsce
– DRIFTINGOWY PUCHAR BAŁTYKU Runda 4 – 3 miejsce
– DRIFTINGOWY PUCHAR BAŁTYKU Runda 5 – 4 miejsce

driftopen_wyrazow2015_180

driftopen_wyrazow2015_164

driftopen_wyrazow2015_126

driftopen_wyrazow2015_032

driftopen_wyrazow2015_043

driftopen_wyrazow2015_113

Shopping Cart
Scroll to Top