BMW Drift Open / Ultime

Startujemy z projektem safety/democara BMW Drift Open.

Jako baza posłużyło BMW E30, które nie tak dawno jeszcze należało do Przemka Maximusa Grabarczyka. Przemek zakończył swoją przygodę z E30 i buduje nowy projekt, więc zaraz po rundzie w Krzywej, podaniu rąk i wymianie kopert, auto odjechało w stronę warsztatu Beticar, który to będzie odpowiedzialny za kurację odmładzającą beemki.

bmw drift open

Co zmieni się w BMW Drift Open?

Na pewno nie zmienią się rozwiązania mechaniczne, bo auto dosyć dobrze sprawowało się w sezonie i nie było z nim większych problemów. Pod maską siedzi wystrojone przez Lamika V8 (m60b40) doładowane potężną sprężarką Eaton M112 co pozwala wykrzesać z niemieckiej jednostki prawie 440KM i 650Nm. To wystarczająco dużo jak na auto, które polata bokiem tylko okazjonalnie, zresztą w razie potrzeby zawsze pozostaje pod ręką słusznych rozmiarów butla nitro. Oczywiście BMW Drift Open przejdzie pełen serwis wraz z wymianą elementów zawieszenia, sprzęgła i płynów ustrojowych, ale żadnych rewolucji silnikowych raczej nie będzie.

bmw drift - ultime driftopen frontbmw drift open i ultime - back

Dużo zmian zajdzie jednak w wyglądzie BMW Drift Open. Aktualnie trwają przymiarki nowych zderzaków oraz naprawa wszystkich elementów nadwozia, które ucierpiały podczas torowej eksploatacji. Nie zmieni się styl bodykitu, a jedynie jego jakość. Na swoje miejsce powrócą prawdopodobnie tylne boczne szyby, drzwi z laminatu zastąpią nieco odchudzone w stosunku do serii metalowe odpowiedniki. Z dachu zniknie kurnik, zmienią się również wloty na przedniej masce oraz powróci przedni grill z dwoma skrajnymi reflektorami.

bmw drift ultime - bok

Srebrną folię zastąpi nowe lakierowanie – krwisty czerwony metalik odcięty białym pasem od czarnego matu na froncie samochodu. Pojawią się oczywiście naklejki sponsorów serii oraz partnerów projektu i duże logo Drift Open na bokach.

Drobne zmiany zajdą również w środku samochodu, który nabierze barw odpowiadających zewnętrznemu malowaniu. Pojawi się nowa kierownica, nowe zegary, dwa czarne kubły i czerwone szelki.

Będziemy na bieżąco relacjonować postępy prac nad BMW Drift Open, więc odwiedzajcie nasze profile w serwisach Facebook, Instagram czy Twitter.

Planowany wyjazd: Marzec 2016

Shopping Cart
Scroll to Top