3 Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga

rajd_bochenski000

W ubiegłą sobotę tj. 13 czerwca odbyła się kolejna, już trzecia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska RSMŚl – 3 Rajd Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga. Po raz kolejny runda RSMŚl odbyła się w małopolsce, na malowniczych odcinkach w powiecie bocheńskim – okolicach Nowego Wiśnicza i Łapanowa.

Cały rajd liczył 7 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 40km. Dwa odcinki specjalne pokonywane były na przemian trzykrotnie, a ostatni rozegrał się w samym centrum Bochni w ramach odcinka miejskiego.

OS Bo_Glass rozgrywany był na terenie gmin Nowy Wiśnicz i Lipnica Murowana. Było to całkowicie nowe oblicze odcinka znanego z poprzednich edycji rajdu. OeS dość szeroki, zawierający zarówno partie proste i szybkie, jak i wymagające technicznie zakręty.

Drugi odcinek – OS Łapanów to już OeS o typowej dla małopolskich rajdów charakterystyce. Na odcinku nie zabrakło stromych podjazdów oraz szybkich spadań.  Był kręty i wąski, momentami wymagający od zawodników ogromnej techniki jazdy i skupienia.

OS Bochnia to już z kolei ostatni i najbardziej widowiskowy odcinek rajdu. Zawodnicy wystartowali z bocheńskiego rynku, a następnie przejechali głównymi ulicami miasta.

Rajd nie rozpoczął się najlepiej, gdyż z przyczyn niezależnych od organizatorów trzeba było odwołać przejazd OS1, więc odbył się tzw. wolny przejazd. Jednak później już wszystko wróciło do normy.

Rajd zgromadził dużą ilość zawodników – lista startowa liczyła 77 załóg. Nie można również zapomnieć o ogromnej ilości kibiców na trasach OeSów, którzy głównie dopingowali zawodników wywodzących się z okolic.

W klasyfikacji końcowej rajdu zwyciężyła załoga Jakub Szewczyk i Maciej Wilk w Hondzie Civic Type-R, natomiast w klasyfikacji „Gość” wygrała bocheńska załoga Mateusz Kubat i Grzegorz Dachowski w Mitsubishi Lancer.

Pełne wyniki rajdu dostępne tutaj:
Klasyfikacja Generalna

Klasa „Gość” 

Pełna galeria:  3 Rajd Ziemi Bocheńskiej 2015

 

Shopping Cart
Scroll to Top