2JZ Corvette – rasowy amerykaniec z japońskim sercem

2JZ Corvette – 'hater maker’

Co zrobić jeśli posiadasz Corvette i chciałbyś zmienić ją w szybkie auto?

corvette_2jz-swap_01

No dobra bez żartów bo nie chcę rozdrażnić fanów muscle carów, tym bardziej że jestem jednym z nich. Powiedzmy że masz piękna C3 z 73 roku czyli moim zdaniem najładniejszą Vette jaką zbudowano, jednak jej 40-sto letnie serce to za mało by kręcić dobre czasy na ćwiartkę.

Możesz przeszczepić jej LSa, będzie głośno i szybko, a Corvette dalej pozostanie muscle carem z krwi i kości. Możesz też nie przejmować się konwenansami i włożyć w tą przepiękną ociekającą 'amerykańskością’ karoserię, serce prawdziwego samuraja – legendarną 3 litrową rzędową szóstkę o oznaczeniu 2JZ.

2JZ Corvette?

corvette_2jz-swap_03

Czemu nie, silnik z Toyoty w klasycznej Corvette Brzmi śmiesznie, ale żarty się kończą gdy owe japońskie 3 litry odpowiednio dłubnięte wypluwają na hamowni 1088 KM. Nie ma sensu wymieniać całej listy modyfikacji bo wystarczy powiedzieć, że ten sam silnik odpychał wcześniej ścigającego się na 1/4 mili Lexusa SC300.

2jz corvette _2jz-swap_10

Karoseria Corvette C3 okazała się lżejsza niż SC300, była też już przygotowana do wyścigów na ćwiartkę, więc 2JZ doskonale wpasował się w nową komorę i połączył swoje siły z dwubiegową skrzynią Powerglide.

Cała operacja przeszczepu poszła wyjątkową gładko i zajęła jedynie 3 tygodnie, a Corvette podczas pierwszych testów zaliczyła ćwierć mili w 8.9 sekundy osiągając 153 mph. Doskonały wynik, tym bardziej, że auto testowano na zmniejszonym doładowaniu.

2jz corvette _2jz-swap_02
2jz corvette swap_04 corvette_2jz-swap_06 corvette_2jz-swap_07 corvette_2jz-swap_08 corvette_2jz-swap_11 corvette_2jz-swap_12 corvette_2jz-swap_13

źródło: https://www.reddit.com/user/XearoM3

 

Shopping Cart
Scroll to Top