Trailer Dzień niepodległości Odrodzenie

Mam bardzo mieszane uczucia. Obsada z małymi wyjątkami albo nieznana albo słabiutka, efekty specjalne niezłe choć przed szereg nie wychodzą no i na fotelu reżysera ponownie Roland Emmerich czyli taki Michael Bay z zacięciem katastroficznym.

Broń Boże nic nie mam do Emmericha ale trzeba mieć na uwadze, że to specjalista od typowo amerykańskiego, wielko budżetowego kina akcji. Jego filmy balansują na granicy bardzo dobra rozrywka / no ok ale z tym to już przesadzili. 

Na Gwiezdnych wrotach (’94) czy Dniu niepodległości (’96) bawiłem się doskonale, ale już na 2012 (’09) czułem się obrażony przygłupim do bólu scenariuszem. Być może mając 15 lat byłem po prostu niedojrzały i idiotyzmy przemycane w jego filmach przesłaniały mi efekty specjalne, a może to Emmerich się rozkręcił po 2000 roku.

Dlatego też jestem ciekawy po której stronie znajdzie się ID2. To może być fajny film na którym świetnie się wybawię i nie będę się zastanawiał jakim cudem oni załadowali tego wirusa komputerowego kosmitom. Może to być też napakowany efektami specjalnymi przereklamowany gniot po którym opuszczę kino z poczuciem, że zostałem właśnie wydymany na 50zł. Patrząc na obsadę i brak chociażby Willa Smitha niestety ale przewiduję to drugie.

 

Łukasz

Łukasz

Naczelny ogarniacz at Ultime / Nitro / DriftOpen
Znany również jako Elegancki Łukasz lub Sol. Stary byk, zafascynowany szybkimi i pięknymi samochodami.
Biznesowo grafik akrobata, właściciel marki Ultime Wear i współwłaściciel serii DriftOpen Polish Drift Series.
Łukasz

Latest posts by Łukasz (see all)