fot. circuitcat.com

Jadę na Grand Prix Hiszpanii!

Jadę na Formułę 1! – Tak przed kilkoma dniami odpowiadałem na pytania o powód radości widocznej na mojej twarzy. Jeśli wiesz, że spełni się jedno z marzeń, które masz już od dziecka to nie możesz tego ukryć.

Circuit de Catalunya
fot. circuitcat.com

Królową Motorsportu interesuję się odkąd pamiętam, (a pamiętam min. jak Michael Schumacher zdobywał drugi mistrzowski tytuł w Benettonie, choć miałem wtedy 5 lat). Niedziele w moim domu długo dzieliły się na te, w które jest „wyścig” i kiedy go nie ma. Naturalne było, że chciałbym obejrzeć Grand Prix na żywo, choć długo wydawało mi się to trudne do spełnienia.

Formula 1 Grand Prix
fot. circuitcat.com

Wyjazd na weekend Grand Prix Formuły 1 zacząłem planować pod koniec ubiegłego roku kiedy przeprowadziłem się w okolice Londynu. Wybór padł na przyszłoroczne GP Hiszpanii (czyli 2017) żeby w spokoju polować na tańsze loty (w okolicy mam w końcu 5 lotnisk) i bilety wstępu, nie nadwyrężając przy tym za bardzo domowego budżetu. Stosunek ceny do jakości miejsc na hiszpańskim torze jest moim zdaniem korzystny w porównaniu do innych torów w „okolicy”, ponadto poza samym wyścigiem F1 mamy inne atrakcje, ale o nich poniżej. Przy okazji chciałem spełnić też kolejne marzenie – zobaczyć Barcelonę. Cały misterny plan poszedł w odstawkę kilka dni temu, kiedy moja narzeczona sprezentowała mi na urodziny taką oto kopertę:

Formula 1 tickets
fot.BartekKowolik

W takiej formie dostarczane są przez DHL bilety zamówione w oficjalnym sklepie formula1.com. W środku znajduje się identyczna teczka z twardej tektury, w której znajdziecie zamówione bilety, list z niezbędnymi informacjami oraz mapę toru. Wszystko wygląda prosto, ale ekskluzywnie (może poza biletem, ale ten chyba jest inny na każdy tor F1) – tak jak można by tego oczekiwać.

Formula 1 Tickets
fot.BartekKowolik

Bilety jak widać to wejściówki na cały weekend Grand Prix od 13 do 15 maja, z miejscami siedzącymi na północnej trybunie „B”. Jest to tzw. sekcja stadionowa toru, a ta konkretna trybuna pozwala obserwować na żywo zakręty 10 – 13. Obok trybuny głównej i trybun przy zakręcie numer 1 to jedna z najczęściej polecanych przez kibiców miejscówek na tym torze.

Barcelona Circuit map
fot.BartekKowolik

Ewa (moja narzeczona) przy wyborze trybuny sugerowała się akurat wskazówkami portalu enterf1.com, który umieścił ją na drugim miejscu. W zasięgu trybuny stanie duży telebim, na którym będziemy mogli śledzić transmisję telewizyjną wyścigu, dzięki czemu nic nie umknie naszej uwadze. Trybuna nie jest zadaszona więc musimy się dobrze przygotować na katalońskie słońce.

#SpanishGP
Formula One Test Days/fot.circuitcat.com

Warto dodać, że bilety trzydniowe to tak naprawdę czterodniowe, bo upoważniają nas do wejścia na tor już w czwartek po południu, kiedy odbywa się Public Pit Lane Walk. Możemy wtedy zajrzeć do boksów wszystkich teamów i przy okazji zdobyć autograf lub zdjęcie ulubionego kierowcy. Albo nawet wszystkich, jeśli będziemy na tyle wytrwali i zdeterminowani, aby przeciskać się przez tłum, który na pewno będzie niemały.

Public Pit Lane Walk
Formula One Public Pit Lane Walk/fot. circuitcat.com

Tegoroczny weekend wyścigowy w Hiszpanii będzie także pierwszą rundą serii GP2, GP3 i Porsche Mobil 1 Supercup. W tych dwóch ostatnich będziemy mieli okazję zobaczyć w akcji polaków. Artur Janosz powalczy w bolidzie GP3 ekipy Trident, a Robert Lukas poprowadzi Porsche 911 teamu FÖRCH Racing. Miło będzie kibicować rodakom w ich tegorocznych debiutach, oby pokazali się z jak najlepszej strony.

Mobil 1 Porsche Supercup
Mobil 1 Porsche Supercup/fot.circuitcat.com

Wracając do „rozkładu jazdy” na weekend: Piątek to dla kierowców głównie dzień treningowy. Dla nas natomiast to „Free Friday” czyli możliwość zajęcia miejsca na każdej trybunie wokół toru, włącznie z trybuną główną. Nie wszystkie tory dają taką możliwość więc z pewnością z niej skorzystamy i obejrzymy sobie Circuit de Catalunya z każdej strony. W sobotę przede wszystkim będziemy śledzić kwalifikacje F1. Oprócz tego odbędą się pierwsze wyścigi niższych klas i kwalifikacje Porsche Supercup. Niedziela to już tylko dzień rywalizacji z wisienką na torcie czyli wyścig o Grand Prix Hiszpanii.

Jak sami widzicie praktycznie cztery dni możemy spędzić na torze śledząc poczynania kierowców aż czterech różnych serii wyścigowych. Zapowiada się więc niezwykle ciekawy weekend, który mam nadzieję zakończy się emocjonującym wyścigiem. Do Barcelony wylatujemy już w środę i na pewno nie zabraknie nam czasu na zwiedzanie tego pięknego miasta. Wszystkim chcemy się z Wami tutaj podzielić, oczekujcie więc z uwagą kolejnych wpisów.

Sebastian Vettel
Sebastian Vettel/fot.circuitcat.com
Łukasz

Łukasz

Naczelny ogarniacz at Ultime / Nitro / DriftOpen
Znany również jako Elegancki Łukasz lub Sol. Stary byk, zafascynowany szybkimi i pięknymi samochodami.
Biznesowo grafik akrobata, właściciel marki Ultime Wear i współwłaściciel serii DriftOpen Polish Drift Series.
Łukasz

Latest posts by Łukasz (see all)