sonda2

Sonda 2

Cholera jaram się! Jestem tak stary, że pamiętam jeszcze oryginalny program Sonda emitowany do ’89 roku w TVP i chociaż byłem wtedy smarkiem to doskonale pamiętam czołówkę programu, która robiła na mnie niesamowite wrażenie.

W czasach gdy posiadanie telefonu stacjonarnego było powodem do lansu, dwóch sympatycznych Panów z telewizji opowiadało o projektowaniu CAD, zaawansowanych komputerach czy sztucznym sercu o napędzie atomowym.

Od nich rolnik dowiadywał się czym jest współczesna chemia, inżynier o komplikacjach nauk podstawowych, a nie jeden humanista dał się zawieźć do krzemowej doliny. Gdy najczęściej popularyzacja jest narzędziem niewdzięcznym, oni potrafili zamienić ją w spektakl

Cieszę się że program wraca i mam nadzieję, że utrzyma poziom pierwowzoru. Nie udało mi się zobaczyć pierwszego odcinka Sondy2, który wyemitowano wczoraj wieczorem ale kolejnego nie odpuszczę. Dr Tomasz Rożek robi na mnie doskonałe wrażenie, a nowe intro po prostu miażdży. Piękne nawiązanie do oryginalnej czołówki i znakomity remiks utworu Visitation. Jeśli w podobnym stylu unowocześniono formułę Sondy to będzie to hit.

PS dobrze że pojawiają się w publicznej telewizji sensowne programy, mogliby skończyć na dobre z mózgotrzepami w postaci dennych seriali i programów rozrywkowych dla półgłówków.

http://sonda.tvp.pl
http://sonda.tvp.pl/24379407/przy-dzwiekach-sondy-wok-muzyka

http://sonda.tvp.pl/24426236/odc-1

Łukasz

Łukasz

Naczelny ogarniacz at Ultime / Nitro / DriftOpen
Znany również jako Elegancki Łukasz lub Sol. Stary byk, zafascynowany szybkimi i pięknymi samochodami.
Biznesowo grafik akrobata, właściciel marki Ultime Wear i współwłaściciel serii DriftOpen Polish Drift Series.
Łukasz

Latest posts by Łukasz (see all)